Obserwatorzy

Translator

czwartek, 13 października 2011

Różowy tydzień - minicandy

Jakoś tak ostatnio składa się, że prawie codziennie publikuje jakieś posty, co oznacza, że rozwiązanie masosolnego candy zbliża się wielkimi krokami :) Ten post jest bowiem 89.!

Ale nie o tym, nie o tym...

Roma z bloga Dobre na Spleen uświadomiła mnie, że właśnie mamy różowy tydzień! A z rakiem piersi mam wiele, wiele negatywnych skojarzeń. Mnie, osobiście, ta choroba ominęła i mam nadzieję, że ominie. Między innymi dlatego jak najdłużej starałam się (i staram nadal) karmić moje córki naturalnie - piersią, gdyż jest to znakomity środek zapobiegawczy. O pozostałych sposobach profilaktyki możecie poczytać tu.

Moje doświadczenia z rakiem piersi są złe, ponieważ zabrały z tego świata dwie znane mi osoby (moją niedoszła teściową, która zachorowała w bardzo podeszłym wieku -   co znaczy, że nikt nie może czuć się bezpieczny; oraz mamę mojej przyjaciółki), a koleżance mojej mamy musiano usunąć obie piersi!

Chciałam też zwrócić Wam uwagę, że duży wpływ na zachorowalność na raka - zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, jest używanie antyperspirantów "podpasznych". Antyperspiranty mają za zadanie zatkać ujścia gruczołów potnych, które znajdują się w miejscu, gdzie smarujemy się. Pot ma za zadanie schłodzić naszą skórę, ale również - usunąć z naszego organizmu toksyny. Gdy zatkamy ujście gruczołów - toksyny kumulują się w najbliższych węzłach chłonnych - w tym wypadku znajdują się one w piersiach! Co dziej się dalej - każdy może wyobrazić sobie sam!
 
Być może nie da rady całkowicie uniknąć zachorowania na raka piersi, ale można próbować zminimalizować ryzyko. Bardzo proszę - nie zapominajcie o tym!!!!

Bardzo ważne jest też rozpropagowanie akcji więc zapraszam na moje mini-candy!

Jeżeli macie ochotę przyłączyć się do zabawy i propagować akcję, to proponuję:
1. Zostaw ślad po sobie w postaci komentarza pod tym postem;
2. Przyłącz się do akcji i na swoim blogu napisz o niej;
3. Zorganizuj ekspresowe mini candy
(nie jest to warunek konieczny - ale pożądany!);
 Zapisy - do niedzieli, do północy.
Wylosuję jedną osobę (w poniedziałek) i obdaruję różowym drobiazgiem - filcusiem.

2 komentarze:

 1. Cudnie ze znalazłam w Tobie bratnia duszę, dziękuję za dołączenie do akcji, w kobietach siła !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciała bym się przyłączyć ale nie mogę połączyć sę z serwerem swojej strony :(
  net mi dziś szwankuje...
  może jutro się uda?Mam nadzieję:)
  cohenna@o2.pl
  www.cohenna.com

  OdpowiedzUsuń